Plastová nádoba na odpadky môže na prvý pohľad pôsobiť odpudivo a môže budiť dojem, že sa vo vnútri ukrýva niečo pohŕdavé, čo nezasluhuje už žiadnu pozornosť. Toto je ale len povrchné zdanie, pretože tieto nádoby na odpad je možné použiť aj na celkom odlišné účely.
Sklad sezónnych hračiek – máte doma na záhrade pieskovisko, kde sa hrajú malé deti od jari do jesene s plastovými hračkami? Majú tu rozložené traktory, nakladače, nákladné autá, osobné autá a plastové figúrky, ktoré ich obsluhujú? Majú na pieskovisku aj plastové vedierka, lopatku a hrabličky? Toto všetko by ste mali na jeseň, kedy sa už vonku ochladí a nebude to vhodné k hre na piesku, upratať do plastovej nádoby, napríklad červenej farby, aby ste vedeli, že zas v apríli alebo v máji hračky vyberiete z nádoby a umiestnite deťom späť na pieskovisko.
Máme doma mačky – kto má doma v byte mačky, ktoré nie sú zvyknuté chodiť von, a majú svoju toaletu vo vnútri bytu, budú potrebovať vhodnú podstielku – bentonit, papierové pelety, drevené hobliny a pod. Plastová nádoba s uzatváracím vekom je presne to, čo hľadáte, uložíte do nej niekoľko vriec bentonitu a celé veľké vrece hoblín, a dobre viete, že stelivo je vo vnútri chránené pred dažďom a prachom. Ak bývate v panelovom byte, stelivo umiestnite v plastovej nádobe do pivničnej kóje, a tu ho tiež zakaždým nájdete, až budete toaletu čistiť a stelivo meniť za nové.
Nezlomte si vonku nohu – viete, že pády na zľadovatenom povrchu môžu zaviniť aj zlomeninu panvy alebo chrbtice a človek potom zostane na invalidnom vozíku? Zľadovatené povrchy chodníkov a vozoviek sú najnebezpečnejší nepriateľ v zimnom období v mestách aj na vidieku, ale ak máte v plastovej nádobe na odpad umiestnený posypový kremičitý piesok, nemôže sa tu žiadny nebezpečný úraz uplatniť. Na chodník stačí nasypať len niekoľko hrstí piesku a ten sa zadrie do ľadu tak, že na ňom už nikto nepodkĺzne.